coaching relacji

Coaching relacji – czym jest

Budowanie relacji to wyzwanie głównie dla samego siebie. Żeby zawiązać zadowalającą więź międzyludzką, trzeba nauczyć się wspólnego dążenia do określonego celu, otwartości, zrozumienia, ale także asertywności czy jasnego wyznaczania granic. Jeśli nie potrafisz sam rozpoznać ograniczających cię barier, w dążeniu do satysfakcjonującego związku rozwiązaniem jest coaching relacji.

Na czym polega coaching relacji

Niezależnie od tego, o jakie relacje się rozbijasz, czy jest to toksyczny związek, czy skomplikowane zawodowe zależności, powinieneś skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Coaching relacji polega na pomocy w poznaniu siebie i umiejętności, jakie już posiadamy, a nie potrafimy z nich skorzystać. Pomoże ci w tym wykwalifikowany trener.

Jak wygląda coaching relacji

Coaching relacji to plan treningowy ułożony pod indywidualne potrzeby klienta, polegający na ciągu spotkań, podczas których coach poznaje personalne potrzeby, diagnozuje problem, a następnie wspomaga rozwój mocnych stron coachee. Ważnym elementem coachingu relacji są zadania praktyczne, dzięki którym osoba coachingowana łączy wiedzę teoretyczną z zrachowaniami praktycznymi.

Dla kogo coaching relacji, a dla kogo nie

Coaching relacji przeznaczony jest dla poszukujących nowych znajomości singli, osób rozczarowanych trwającym związkiem, par pragnących wzajemnej poprawy relacji czy chcących zawiązać bardziej satysfakcjonujące relacje w środowisku zawodowym. Kogo nie powinno się coachować? Po pierwsze rodziny i przyjaciół, ponieważ są to osoby, wobec których ciężko jest być obiektywnym, osób wymagających terapii psychologa, osób walczących z nałogiem, osób o odmiennym systemie wartości, a także tych, którzy nie wykazują woli zmiany.